У Львові поставили виставу "Номери" Олега Сенцова

У Львові поставили виставу “Номери” Олега Сенцова

У межах Міжнародного Конгресу PEN здійснили постановку першої дії п’єси «Номери» ув’язненого Олега Сенцова

Про це повідомляє zaxid.net. П’єсу «Номери» режисер Олег Сенцов написав ще до ув’язнення, але її зміст виявився пророчим. Йдеться про людей, яких називають не іменами, а цифрами. За командою вони їдять, п’ють, виконують безглузді накази, бо «так заповів великий Нуль».

Рукопис Олега Сенцова отримав Міжнародний Конгрес PEN, який у ці дні триває у Львові, і передав львівському режисеру Олексію Кравчуку. Він із командою акторів театру ім. Лесі Українки та студентів здійснив постановку першої дії п’єси.

«П’єса унікальна. Тому що я спочатку знав постать Сенцова, що це людина заарештована. Але коли почав читати його драматургію, вона неймовірно сучасна і стосується будь-якої країни, де людина перестає бути людиною, де давлять якісь механізми політичні, влади і людина, як така, зникає, вона перетворюється просто на номер», – ділиться емоціями режисер Олексій Кравчук.

Читати також:  Прем'єра вистави "Куди зникло море?" у Першому театрі

Театрали за допомогою мультимедійних засобів обіграли простір старого трамвайного депо.

«Прекрасне приміщення, яке надається до всього. Прекрасний простір, я його дуже люблю», – зізнався художник-постановник Олексій Хорошко.

Після постановки читав свої вірші Сергій Жадан. Їх, як і весь вечір, присвятили Олегу Сенцову і всім полоненим українцям.

Допоки про політв’язнів пам’ятають, є шанс на звільнення. Утім такі вечори не менш потрібні і для нас, вільних, але збайдужілих, вважає Сергій Жадан.

«Нам це теж потрібно. Багато хто виключився, багато хто розслабився, багато хто вважає, що зараз можна зосередитися на з’ясуванні стосунків між собою, у той час, коли зовнішній ворог ніде не зник і ми всі далі залишаємося об’єктом його агресії, його злочинності», – пояснив Сергій Жадан.

Читати також:  Сенцов подарував Макрону свій тюремний кухоль

Вибухом наприкінці концерту став неймовірно енергетичний етно-гурт «ДахаБраха».

Театрали, літератори, музиканти в унісон, кожен у свій спосіб, передавали звісточку з підтримкою тим, хто нині за ґратами.

«Людина не повинна відчути, що вона там залишилася одна, на самоті, вона постраждала за нашу країну і країна має піклуватися за неї, допомагати, це обов’язок будь-якої нормальної людини, нормального громадянина», – вважає музикант етно-гурту «ДахаБраха» Марко Галаневич.

Syla.news

420 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up