Фото: znaki.te.ua

У Львові встановлюють експериментальні дорожні знаки

Львівська міськрада запровадила експериментальні дорожні знаки для велосипедистів, електромобілів та батьків з дітьми.

Про це повідомляє zaxid.net. За встановлення знаків, яких немає в жодному іншому українському місті, проголосували 46 депутатів під час засідання сесії 23 березня.

Згідно з ухвалою депутати, дозволили використання у Львові не передбачених ДСТУ експериментальних дорожніх знаків та доручили комісії з безпеки дорожнього руху визначити місця для їхнього встановлення.

Як розповів спеціаліст управління транспорту Костянтин Баранюк, міська комісія з безпеки дорожнього руху погодила ці знаки ще минулого року та запропонувала їх уряду і Нацполіції для внесення до відповідного держстандарту.

«Але з’ясувалося, що зараз немає державного органу, який мав би повноваження вносити зміни до ДСТУ, оскільки раніше цим займалася ДАІ», – сказав він.

Відтак, у Львівській міськраді вирішили запровадити нові для України, але поширені в Європі знаки, на локальному рівні – лише у Львові.

Костянтин Баранюк наголосив, що ці знаки інформаційні і штрафів не передбачають.

Мер Львова Андрій Садовий зазначив, що знаки встановлять як експеримент для того, щоб з’ясувати, чи будуть вони дієвими, а вже після цього у мерії вирішать, чи робити їх постійними.

Читати також:  У Львові обмежать рух приватних авто

Жовтий дорожній знак із зображенням дівчинки з льодяником встановлюватиметься в місцях, де діти часто переходять дорогу – біля шкіл та на переходах, на яких працюють «жовті добродії».

У Львові встановлюють експериментальні дорожні знаки

«Діти на переході»

Знак «Місце для паркування батьків з дітьми» встановлюватиметься на паркінга біля лікарень, шкіл та інших громадських закладів. Знак працюватиме за аналогією парковки для людей з інвалідністю. Саме ж паркомісце для батьків з дітьми має бути ширшим за звичайне, щоб із автомобіля було зручно діставати візок.

У Львові встановлюють експериментальні дорожні знаки

«Місце для паркування автомобілів батьків з дітьми»

Також затверджені знаки, які позначатимуть місце для зарядки електромобілів та місце для зупинки транспорту, який розвантажує привезені до магазинів і закладів харчування товари.

У Львові встановлюють експериментальні дорожні знаки У Львові встановлюють експериментальні дорожні знаки У Львові встановлюють експериментальні дорожні знаки

«Станція зарядки електромобілів», «Станція заправки/зарядки транспортних засобів», «Місце для розвантаження»

Крім того, ухвалою передбачено запровадження низки інформаційних табличок.

За словами Костянтина Баранюка, таблички на позначення напряму руху велотранспорту встановлюватимуть на велодоріжках, щоб інформувати велосипедистів, у який бік їхати по велодоріжці. Таблички напрямів руху також розмістять під знаками «Виїзд велосипедистів», щоб сповіщати водіїв про те, з якого саме боку може їхати велосипедист.

Читати також:  12 порад як вберегтися від блискавки

У Львові встановлюють експериментальні дорожні знаки

«Напрямок руху на велодоріжці»

Таблички «Для електромобілів» та «Крім електромобілів» встановлюватимуться під знаками і позначатимуть, відповідно, що дія знаку поширюється виключно на електромобілі або ж на весь транспорт, крім електромобілів.

У Львові встановлюють експериментальні дорожні знаки

«Для електромобілів», «Крім електромобілів»

Табличка, яка попереджає про можливе зіткнення, встановлюватиметься під знаками «Місце концентрації ДТП» та «Інші» небезпеки.

У Львові встановлюють експериментальні дорожні знаки

«Вид аварії»

«Це інформативні знаки, які допоможуть зробити дороги безпечнішими для містян. Проаналізувавши наявні в Європі, ми обрали ті практики з різних країн, які можна застосувати саме в Україні, і сьогодні ми проголосували за розміщення цих експериментальних знаків у Львові», – розповів депутат від фракції «Самопоміч» Ігор Корончевський.

Експериментальні знаки розробили фахівці управління трнаспорту ЛМР спільно з активістами ГО «Львів – безпечне місто», ініціативи «Місто, дружнє для дітей», представниками Tesla Club Ukraine та депутатами міськради.

Syla.news

Усі новини

Коментувати

582 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up