Найменш популярні спеціальності в абітурієнтів цього року

Найменш популярні спеціальності в абітурієнтів цього року

В переліку спеціальностей, на які було найменше подано заяв абітурієнтів, були технологічні спеціальності, а також богослов’я та релігієзнавство. Про це повідомляє «Главком».

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич повідомила, що найбільше заяв було подано на філологію. “Звичайно, тут основний внесок – іноземна філологія. Люди прагнуть вивчати іноземні мови і це, в принципі, правильно”, – сказала міністр.

За її даними, на другому місці за популярністю – право. «Потім менеджмент, медицина, комп’ютерні науки, туризм. Далі йде середня освіта – це вчителі, психологія, економіка та інженерія програмного забезпечення», – розповіла Гриневич.

«І є, звичайно, найменш популярні спеціальності, – сказала вона. – Серед них: богослов’я, гідроенергетика, релігієзнавство, суднобудування, деревообробні та меблеві технології, атомна енергетика, гідротехнічне будівництво, водна інженерія. Тобто і технологічні спеціальності, які нам дуже потрібні, є в цьому переліку непопулярних спеціальностей».

Читати також:  Україна співпрацюватиме з Індією у сфері медицини та освіти, - Синютка

Міністр зауважила, що кількість заяв також потрібно ще співвідносити з потребами на ринку праці. «От є такі спеціальності, як музеєзнавство, пам’ятникознавство, авіоніка і так далі. Дуже важливо розуміти, скільки саме нам на ринку праці потрібно таких фахівців. Сьогодні в Україні немає достатніх правильних інструментів для прогнозування ситуації на ринку праці. Їх треба розвивати. Наприклад, ми зараз хочемо розробляти з польськими партнерами інструмент, який там вже успішно працює, щодо аналізу трудових доль випускників. Тобто, де саме випускники вишів опиняються після закінчення закладу, і де знаходять місце на ринку праці зі своєю спеціальністю. По-перше, це корисно для розуміння, як співвідноситься система освіти з ринком праці. По-друге, ми зможемо оцінити роботу університетів. Бо дипломи за однією спеціальністю різних університетів по-різному сприймаються роботодавцями. Роботодавці бачать, наприклад, що один університет їм надає справді фахових спеціалістів, а інший – випускає людей з дипломами, але без достатньої підготовки. У нас є ще над чим працювати», – зазначила Гриневич.

Читати також:  Український чи закордонний виш: як обрати

Вона додала, що прийнятий парламентом закон «Про освіту» пропонує створити такий місток між ринком праці і системою освіти – так званий Національний центр професійних кваліфікацій. «Цей центр покликаний збирати інформацію від ринку праці про сучасні профстандарти, щоб потім вони віддзеркалювалися в освітніх стандартах. Ми маємо відповідати на потреби ринку праці. В цивілізованих країнах, де є прогресивні освітні системи, оновлюються стандарти освіти відповідно до оновлення профстандартів. Наприклад, для програміста, чи спеціаліста з кібербезпеки, чи інших спеціальностей. Життя йде вперед, на ринку праці з’являються нові вимоги до таких фахівців. Система освіти на них повинна реагувати», – сказала Гриневич.

Syla.news

361 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up