Жінки Львівщини можуть регулярно проходити обстеження у скринінгових центрах

Для жінок Львівщини закупили надсучасне обладнання для якісного обстеження та попередження раку молочної залози та шийки матки. У районних центрах області успішно працюють чотири скринінгові центри, ще два – у місті Львові, які обладнані мамографами та УЗД-апаратами, діагностику на яких можна пройти абсолютно безкоштовно.

Про це повідомляє  Львівський портал.  Закупівля цього обладнання стала можливою завдяки реалізації субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області». Він дав змогу запровадити у медичну практику програму скринінгу: цитологічного та мамографічного. За допомогою заходів субпроекту змінюється акцент надання медичної допомоги із лікування на превентивні заходи та профілактику.

Для попередження раку молочної залози та шийки матки у жінок в області відкрили шість міжрайонних скринінгових центрів: у Дрогобичі, Самборі, Стрию, Червонограді та два у Львові. Скринінгові центри укомплектовано мамографами та УЗД-апаратами, гінекологічними кріслами та, а також сучасними мікроскопами.

У рамках проекту вже поставлено медичне обладнання на суму близько 6,6 мільйонів доларів США.

Мамографи уже працюють у тестовому режимі у скринінгових центрах Дрогобича (Дрогобицька МЛ № 3 на вул. Трускавецька, 67), Стрия (Стрийська міська поліклініка на вул. Шевченка, 59), Червонограда (Червоноградська ЦМЛ на вул. Івасюка, 2), Самбора (Дитяча поліклініка Самбірської ЦРЛ на вул. Коперника, 15) і Львова (5-та МКП на вул. Виговського, 32).

Читати також:  Коли і для чого зачинять двері пологових будинків Львова

У такому центрі в Дрогобичі працює лікар-рентгенолог Андрій Михайлович Климкович, який говорить, що мамограф німецької компанії «Siemens» навіть не можна порівняти з тим, з яким йому доводилось працювати  раніше.

«Дуже велика різниця у якості знімків. На цій робочій станції значно краще видно. Наразі ми не купили ще плівки, тому знімки не роздруковуємо, проте скидаємо їх на диски», – сказав Андрій Климкович.

Нове обладнання вже за перші тижні дало свої результати.

«Сьогодні, наприклад, ми прийняли 12 жінок, минулої п’ятниці – 14. Загалом вже оглянули більше 80 жінок. З них ми виявили два гарантовані випадки раку», – розповів лікар.

Окрім превентивних заходів та якісного обстеження, також підсилено спроможність онкологічної служби. Покращено матеріально-технічну базу діагностичним обладнанням та обладнанням для хірургії в обласній онколікарні Львова. Завдяки чому підвищено відсоток органозберігаючих операцій при раку грудної залози в онкоцентрі (з 23,4% у 2015 році, 30,8% у 2016 до 31,6 % у І кв. 2017 року).

Статистична довідка

Однією з найчастіших причин смерті серед жіночого населення світу є рак молочної залози, який посідає перше місце у структурі онкологічної захворюваності. Кожні півгодини в Україні одна жінка дізнається, що у неї рак молочної залози. Найвища захворюваність серед жінок на рак молочної залози – від 45 до 65 років, а регулярна мамографія у такому віці виявить захворювання на стадії зародження. Ще одним найпоширенішим видом раку серед жінок – є рак шийки матки, який також попереджується при регулярному гінекологічному огляді.

Читати також:  МОЗ пропонує обговорити “Проект Стратегії профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів В та С до 2030 року”

Хоч би раз на рік кожна жінка має бути оглянута гінекологом та мамологом (первинний огляд грудей повинні проводити гінекологи при щорічному гінекологічному огляді), які допоможуть і навчать, як уберегти себе від раку, як виявити і розпізнати перші симптоми і коли вартує проходити обстеження.

Якщо Вам вже виповнилось 45 років – не зволікайте, пройдіть мамографічне обстеження і переконайтесь, що здорові. Пам’ятайте, що навіть найупертіші пацієнти приходять до лікарів коли пухлина відчутна на дотик і спричиняє дискомфорт – коли хвороба прогресує. Нажаль у такому випадку часто буває вже пізно звертатись за допомогою до лікарів, адже шанси на одужання мінімальні.

Подбайте про своє здоров’я – пройдіть обстеження вже завтра.

Syla.news

352 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up