У Львові відбудеться #ШухевичФест

У Львові відбудеться #ШухевичФест

З 30 червня по 2 липня на Білогорщі відбудеться перший #ШухевичФест з нагоди 110 річниці від дня народження Романа Шухевича.

«Успішний музикант, спортсмен, бізнесмен – кажете, забагато для однієї людини? Ні, коли ця людина – видатний генерал УПА.

Якби не історичні події – він міг би бути блискучим піаністом, що був здатний грати навіть коли і його, і фортеп’ян переносили на руках у сусіднє село.

Якби він не витрачав левову частку свого прибутку на підпілля, його рекламна фірма «Fama» могла б стати найбільшим рекламним гігантом на теренах колишньої Австро-Угорської Імперії, що мав власні заводи із виробництва содової води та транспортний відділ.

Якби нова влада не відправила у заслання його батьків і сестру, не заарештувала дружину, не забрала доньку і сина у спеціальний дитячий будинок – він був би чудовим сім’янином, що мав багато любові й щедро нею ділився.

Читати також:  Воякам АТО надаватимуть землі для дач на Білогорщі

На нього полювали водночас НКВД і Гестапо, бо він вів боротьбу проти двох окупантів – Сталіна і Гітлера.

Якби не жінка, він би жив трохи довше. Але, може й загинув би не так яскраво, не скорившись, а пустивши останню кулю собі в скроню.

Його життя схоже на шалений трилер, але тут усе правда. Свої звали його Туром чи Генералом Чупринкою, НКВДисти – Вовком.

І єдине, що не могла б заперечити жодна із сторін, це те, що він – Нескорений.

Місце проведення обрано невипадково, адже саме тут, в Білогорщі, провадив свою діяльність та загинув головнокомандувач Української повстанської армії генерал Чупринка — Роман Шухевич»,- розповідають в управлінні культури.

Читати також:  Воякам АТО надаватимуть землі для дач на Білогорщі

В рамках фестивалю відбудеться відкриття виставки, присвяченої родині Шухевичів, «Незламна сила духу» від музею генерала-хорунжого УПА Романа Шухевича, спортивні активності від Народного дому «Білогорща», кінопокази, дискусії, лекції та від Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору», презентація стадіону Білогорщі, відновленого в рамках проекту «Громади в дії», музична програма та майстер-класи для дорослих і дітей від Львівської станиці Пласт, Культурно-мистецького центру «Супутник» та Народного дому Левандівки та інших організацій.

Розпочнеться фестиваль справжньою повстанською ватрою, а завершиться реальним рок-н-ролом від таких знаних львівських гуртів «Parabellum» «Джалапіта», «Torban», «Lemko bluegrass band», «Шосте чуття» та ін.

Syla.news

Коментувати

278 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up