26 червня - Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом

26 червня – Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом

Понад сто років налічує історія боротьби з розповсюдженням наркотиків у світі. У лютому 1909 року відбулося засідання Шанхайської опіумної комісії у складі 13 країн, що мало на меті пошук способів обмеження ввезення наркотичних засобів із азіатських країн. Але й до наших днів ця глобальна проблема залишається актуальною.

Про це повідомляє прес-служба Департаменту охорони здоров’я ЛОДА. Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом відзначається з 1987 року. Дата була затверджена Генеральною Асамблея ООН на знак єдності країн у досягненні цілі щодо створення суспільства, вільного від наркотиків.

Протягом останніх років спостерігається «омолодження» категорії наркозалежних осіб – середній вік людей, що вживають наркотики, стабільно знижується.

За даними МВС, на сьогоднішній день в Україні офіційно налічується близько 500 тисяч наркоманів, з них 171,6 тисяч вживають наркотики регулярно. При цьому близько 5 тисяч наркозалежних не досягли віку 18 років. Але реальна кількість наркоманів, на думку експертів, може перевищувати вказані цифри в 10 разів. Щорічно кількість наркоманів в нашій державі збільшується в середньому на 5-10%.

Останнім часом багато фахівців приходять до висновку, що звичний спосіб боротьби з наркоманією, коли основна увага приділяється заходам з боку поліції, є неефективним. Вкрай важливими є інші шляхи протистояння наркоманії – потужна та всебічна система профілактики поширення наркоманії та соціальної реабілітації людей, що вживали наркотики.

Довідково: станом на 01.01.2017 року у Львівській області на диспансерному обліку з метою лікування і реабілітації перебуває 1460 наркозалежних осіб, на профілактичному обліку – 116 осіб.

Syla.news

Коментувати

475 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up