Компостер для переробки органічних відходів у львівському Парку культури

Компостер для переробки органічних відходів у львівському Парку культури

Конструкцію виготовила і встановила 14 червня громадська спілка «Пермакультура в Україні» на території урбан-саду, а оплатила «Майстерня міста».

Про це повідомляє Твоє місто. Розмір компостера – приблизно 3 кубометри. «Ми спеціально встановили таку велику конструкцію, бо хочемо переробляти в ньому не лише харчові відходи, а й частину листя з парку та траву з урбан-саду», – розповіла координаторка проекту, представниця «Пермакультури в Україні» Тетяна Чучко.

Відходи можуть перероблятися більше року – у залежності від того, наскільки сухими вони є. Аби пришвидшити цей процес, у компост додаватимуть препарат ефективних мікроорганізмів та будуть запускати спеціальних хробаків-старателів. Таким чином час переробки скоротиться до двох місяців.

Читати також:  У Стрийському парку розпочнуться капітальні ремонти

Конструкція складається з двох відділень. Це потрібно для хорошого функціонування хробаків. Поки старателі перероблятимуть на біодобриво відходи в одному відділенні, буде наповнюватися друге.

Для виготовлення компостера екологічні активісти використали вторсировину – дошки з палетів. Унизу є сітка, яка захищатиме хробаків від кротів. «На компостері також повісили банер з інфографікою, який пояснюватиме, що і як відбувається з відходами. Одночасно він служитиме і утепленням для хробаків на зиму», – пояснила Тетяна Чучко.

Читати також:  У вихідні у Львові відбудеться цікавий квест

Перших хробаків у компостер запустять вже 20 червня. Біогумус активісти планують використовувати на потреби парку та урбан-саду.

Syla.news

Коментувати

331 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up