Музей Франка у Львові проводить дні Сходу та східної культури

Музей Франка у Львові проводить дні Сходу та східної культури

У межах цього проекту відбудуться дві акції:
майстер-клас із створення ориґамі (середа, 14 червня, о 14.00) та  «Ex Oriente Lux! – Зі Сходу світло!» – зустріч з імамом Львівського ісламського культурного центру Муратом Сулеймановим (четвер, 15 червня, о 15.00).

Про це повідомляє prostir.museum.

 1. Майстер-клас із виготовлення ориґамі

Під час Днів східної культури та приурочено до Року Японії в Україні у Домі Франка навчатимуть традиційного японського мистецтва – ориґамі. Напевно, кожен з нас у дитинстві складав паперового човника чи жабку. Але японці навчилися з паперу складати неймовірні речі, які захоплюють красою і складністю.

Слово ориґамі походить від дієслова 折る (оru) «складати» та 紙  (kami) «папір». А проте, це не було першою назвою паперового мистецтва в Японії. Існувало багато різних назв, таких як «спосіб складання», «складені речі» тощо. Сучасний інтерес до оріґамі великою мірою завдячує Акіра Йошізава, який в 1954 році розробив нові цікаві моделі, їх навіть виставляють у галереях.

Читати також:  Сьогодні у Львові можна потрапити на Андріївські вечорниці

Зараз ориґамі популярне не лише як хобі, а і як технологія. Японські виробництва активно використовують техніки складання паперу, перетворюючи їх в новітні технології. Крім цього, техніки оріґамі використовуються в дизайні та архітектурі

У середу, 14 червня, о 14-й год., у музеї Франка Анастасія Ворончихіна із Львівського клубу японської культури Nihonbu показуватиме, як вправлятися у цьому мистецтві.

2. «ExOrienteLux! – Зі Сходу світло!»

У межах Днів східної культури у Домі Франка відбудеться зустріч з імамом Львівського ісламського культурного центру Муратом Сулеймановим.

Ісламський культурний центр імені Мухаммада  Асада отримав ім’я видатного мусульманського діяча світової величини, який народився і виріс у цьому місті. Мухаммад Асад (ім’я при народженні — Леопольд Вайс; народився в 1900 році у Львові) зробив величезний внесок у розвиток ісламу в усьому світі. Вирішивши ознаменувати початок нового життя іншим ім’ям, вчений відобразив у ньому вплив пророка Мухамеда на своє світосприйняття.  Щодо прізвища, то в ньому він намагався зберегти своє львівське коріння — «Асад» у перекладі з арабської означає «Лев».

Читати також:  У Львові "оживили" мешканців "Дому Франка"

На зустрічі в музеї поговоримо про іслам, про Львів – місто трьох релігій, триватиме міжрелігійний діалог. Науковці музею, своєю чергою, розкажуть про ісламознавчі зацікавлення Івана Франка, зокрема, його переклади з класичної арабської літератури і науковий реферат «До питання про перекази про Магомета у слов’ян».

Модератор зустрічі – старший науковий працівник музею Соломія Вівчар.

Четвер, 15 червня, о 15.00.

Syla.news

Коментувати

256 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up