Для здобуття громадянства України планують ввести іспит на знання мови

Для здобуття громадянства України планують ввести іспит на знання мови

До Верховної Ради України внесли проект закону №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Згідно із цим законопроектом, особа, котра має намір стати громадянином України, зобов’язана засвідчити відповідний рівень володіння державною мовою.

Про це інформує “Вголос“.

«Іспит з володіння державної мови для отримання громадянства України потрібно було запроваджувати значно раніше, – зазначив у коментарі «Вголосу» експерт Юрій Сиротюк. – У багатьох країнах світу навіть для того, щоб отримати офіційний дозвіл на трудову міграцію, люди повинні складати такий екзамен. Зауважте, йдеться не про дозвіл на громадянство, не про дозвіл на проживання, а про дозвіл на виконання робіт! Це європейська класична норма. Я вже не кажу, що навіть Росія вимагає у заробітчан знати російську мову.

Читати також:  Савченко готова віддати зірку Героя України

Тому так: іспит на знання української мови  – ініціатива дуже потрібна. Сподіваюсь, що її впровадять дуже швидко. Більше того, я вважаю, що українську мову зобов’язані знати не тільки ті, хто хоче стати громадянином України, а й люди, які здійснюють якусь діяльність на території країни».

Зазначимо, що рівень володіння, необхідний для здобуття громадянства, згідно із законопроектом має визначати Національна комісія зі стандартів державної мови. Іспит на рівень володіння державною мовою має здійснюватись в Центрі української мови.

Читати також:  Україна оштрафувала російські авіакомпанії за перетин кордону з Кримом

Документ зареєстровано 9 червня 2017 року.

Syla.news

Коментувати

469 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up