Факт дня. Про Фінляндію

Факт дня. Про Фінляндію

Щоденна рубрика від “Глуздогерць”.

Вчора наша збірна грала з фінами, а тому в фокусі рубрики “Факт дня” – ця чудова країна.Факт дня. Про Фінляндію

Фіни посідають перше місце за споживанням кави на душу населення – 14 кілограм на одного фіна.

В Фінляндії – найчистіша вода. 80 % води в Суомі класифікується як надзвичайно чиста. Фінська вода з-під крана набагато краща, аніж наша джерельна. Кілька років тому Комітет з водних ресурсів при ООН визнав водопровідну воду в Фінляндії найчистішою в світі.

Факт дня. Про Фінляндію

В Лапландії живе той самий Санта-Клаус, тобто Йоулупуккі, в нього навіть є свій офіс та пошта, які працюють протягом цілого року. До речі, ім’я “Йоулупуккі” в перекладі означає “Різдвяний козел”. Він навіть має дружину Йоулумурі. В паспорті Йоулупуккі в графі “Рік народження” написано “За царя Гороха”.

Читати також:  Фінські пляжі засипало «крижаними яйцями»

Факт дня. Про Фінляндію

Згідно з давніми фінськими повір’ями місцеві жителі колись народжувалися та помирали в саунах. В цьому немає нічого дивного, адже в Суомі 2 мільйони саун на 5,5 мільйонів фінів.

Факт дня. Про Фінляндію

Жаклін Кеннеді одягалася у фінських дизайнерів. Так, в 60-х вона купила 7 суконь та костюмів від нікому невідомої богемної фінської фірми “Marimekko”. Це трапилось напередодні президентських виборів, на яких основними кандидатами були Джон Кеннеді та Річард Ніксон, чим заслужила багато компліментів за свої приземлені смаки в одязі. Тоді “Marimekko” вийшла на провідні світові подіуми, а Джон Кеннеді переміг на виборах.

Читати також:  Фінляндія виділить Україні 6 мільйонів євро на освітню реформу

Факт дня. Про Фінляндію

В Фінляндії проходять міжнародні змагання з гри на повітряній гітарі. Учасники цього заходу виконують на гітарі свої улюблені композиції. Оцінки виставляються за шестибальною шкалою, куди входять артистичність та майстерність.

В Суомі на риболовлю потрібна ліцензія. Її можна придбати в поліцейських відділках, на пошті, в бібліотеках, в Управлінні по лісах та природі будь-якого міста та спеціальних автоматах з продажу ліцензій.

Факт дня. Про Фінляндію

Syla.news

Коментувати

516 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up