Цікаві виставки у Львові, які варто відвідати

Цікаві виставки у Львові, які варто відвідати

Місто Львів дуже багате культурно-мистецькими подіями. Тут завжди проводяться фестивалі, ярмарки, концерти і виставки. І, до слова, вони варті того, щоб з ними ознайомитись.

Про це повідомляє 032.ua. Тут представлена добірка виставок, які зараз відбуваються у Львові.

Культурний проект «Шістдесятники. Високовольтна лінія духу»

Цікаві виставки у Львові, які варто відвідати
Фото: 032.ua

Проект «Шістдесятники. Високовольтна лінія духу» створений з метою привернення уваги до феномену шістдесятництва як до культурно-ідеологічного і національно-політичного явища 60-тих років ХХ ст. В сучасних умовах доводиться зустрічатися із такими явищами як «напівінтелігенція», «псевдонаціоналізм», «здискредитований патріотизм». Сучасна молодь, що народилась в незалежній Україні, все ще недостатньо знає про тих людей, які служили віддано і безкорисно, офіруючи своїми інтересами і життям задля українського народу. Суспільство потребує зразку справжньої сили духу.

Доки триватиме? До 9 червня.

Де? Український католицький університет, що на вулиці Свенціцького, 17.

Скільки коштуватиме вхід? Безкоштовно.

Виставка «Нічийна земля» Єви Кісс

Цікаві виставки у Львові, які варто відвідати
Фото: 032.ua

Представлені кілька листів художниці, ненаписаних, що є роздумами про слова не сказані, але виражені в малюнку, змішаній техніці та різних матеріалах – щоб ці слова замінити. На кількох з цих картин геометричні фігури та лінії можна побачити як вимір простору, що може показати життєві лінії.

Окрім цього Єва Кісс використовує техніку колажу на китайському рисовому папері. Художниця навчилась любити китайський рисовий папір в Пекіні, коли жила там певний час. І стели. Це істоти, які звикли жити в лісі, наче дерево. Це авторське завдання – виявити природу та приховане цих істот.

Читати також:  "Трансформація простору" руками київського митця

Де? У Мистецькій галереї Гері Боумена, вулиця Наливайка, 18.

Доки триватиме? До 11 червня.

Скільки коштуватиме вхід? Безкоштовно.

Виставка сценографії Ольги Туруті -Прасолової

Цікаві виставки у Львові, які варто відвідати
Фото: 032.ua

Cценографічні роботи сучасного українського сценографа та режисера Ольги Туруті-Прасолової з Харкова. Кожна вистава – як місце пригоди. Глядачеві (відвідувачам виставки) потрібно буде віднайти, що стало першопричиною, як це виглядає на сцені і з чого починався задум.

Доки триватиме? До 14 червня.

Де? У галереї сценографії, що на вулиці Городоцькій, 36.

Виставка Павла Макова «Фонтан»

Цікаві виставки у Львові, які варто відвідати
Фото: 032.ua

У 1995-му Павло Маков створив «Фонтан виснаження» – символ життєдайності у великому циклі «UtopiA». Вперше його образ виник на малюнку «Збір соку», який увійшов до авторської книги «Книга води» (1994) і, за словами художника, «…з’явився сам собою, майже без моєї участі, і визначив подальший розвиток подій на багато років». За структурою він відповідав анатомії людини і харківським рікам у тому місці, де Харків впадає у Лопань. Надалі образ був розвинений у кількох роботах під назвою «Місце. Фонтани» (1995) – такими собі мапами водопостачальних споруд Харкова, жодна з яких тоді не працювала. Врешті-решт, «Фонтан виснаження» отримав матеріальне втілення у бронзі та неодноразово ставав частиною ландшафтів на роботах різних серій.

Читати також:  У львівській Пороховій вежі відкрили виставковий центр

Доки триватиме? До 14 червня.

Де? У Національному музеї імені А.Шептицького, що на проспекті Свободи, 20.

Виставка Ніни Резніченко «Неаполітанські жінки»

Цікаві виставки у Львові, які варто відвідати
Фото: 032.ua

Жінки Ніни Резніченко заглиблені в себе, зрілі та ставні. Схоже, вони перейняли усі ті риси, що хвилюють уяву паломників на землю розкішних вин і краєвидів. Палюче сонце, море усіх відтінків синього, порожні вулиці в полудень і безсонні ночі, повні спокус. Насолода спостерігати ці образи матиме продовження – про них хочеться думати, вигадувати деталі їхніх історій і домальовувати береги, глибокі води, старі вілли і плями далеких дерев.

Доки триватиме? До 30 червня.

Де? У кав’ярні «Штука», що на вулиці Котлярській, 8.

Скільки коштуватиме вхід? Безкоштовно.

Виставка творів Осипа Сорохтея «Життя без фальшивих нот»

Цікаві виставки у Львові, які варто відвідати
Фото: 032.ua

Художник і графік – Осип-Роман Сорохтей (1890-1941), який жив та творив на початку ХХ століття, випускник Краківської академії мистецтв, вояк Легіону українських січових стрільців, скромний гімназійний учитель у Станіславові, один із найгостріших за соціальною орієнтацією і трагічних за невизнаністю таланту західноукраїнських митців.

Представлені твори Осипа Сорохтея з приватної колекції. Крім творчої спадщини художника, експонуються його нотатники та фотографії.

Доки триватиме? До 30 червня.

Де? У музеї етнографії та художнього промислу, що на проспекті Свободи, 15.

Syla.news

Коментувати

327 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up