Цікаві львівські дворики

Цікаві львівські дворики

Пропонуємо Вашій увазі добірку оригінальних двориків Львова.

1. Арт-галерея «Щось цікаве»

Цікаві львівські дворики
Фото: discoverukraine.com.ua

В центрі Львова, у дворику за адресою площа Ринок, 13, розмістилась галерея під відкритим небом «Щось цікаве». Цей арт-об’єкт заснований у вересні 2011 року мистецьким об’єднанням «Простір», і є єдиною галереєю під відкритим небом у місті. Тут виставляють свої роботи молоді художники, фотографи. Окрім виставок, в «Щось цікаве» проходять майстер-класи та акустичні концерти. Також тут працює магазинчик хенд-мейд виробів. Організатори запевняють, що кожен може знайти для себе щось цікаве в цій галереї.

Будинок на пл. Ринок, 13 побудований на початку ХVІІ ст. місці попередньої ґотичної кам’яниці ХVІ ст. Першим її власником був Ян Алембек (Jan Alеmbek), львівський аптекар та бургомістр, автор першого опису Львова (1618 р.). Тоді будівля називалася «Алембеківська кам’яниця». Від давніх часів будинок нумерувався як 12а, після 1940 р. отримав новий номер – 13.

Адреса: пл. Ринок, 13

2. Театр юного глядача

Цікаві львівські дворики
Фото: Any Type Tour

Двір Театру Юного Глядача прикрашають старі ляльки, величезні метелики, мітли і маски. Це все колись було частинами декорацій до дитячих вистав, а сьогодні створює особливе облаштування дворику закладу. Створили його співробітники театру, а також болгарські вуличні художники Микола Божинов (Nikolay Bozhinov) та Вікторія Георгієва (Victoria Georgieva), останні прикрасили територію театру своїми малюнками.

Також у дворику театру є пальми, зв’язані із кольорових ниток. Їх автор – львівська майстриня ярнбомбінгу Божена Городницька. Пальми прикрасила стічну дощову трубу. Творіння презентували 23 травня 2014 у рамках акції «Львів відкритий для пальм».

3. Двір загублених іграшок

Цікаві львівські дворики
Фото: Дмитрий Тимощук

У дворі за адресою Князя Лева, 3 існує справжній музей просто неба. Кіт у чоботях, плюшеві ведмеді та пластмасові зайці, ляльки, трансформери, садові гноми, старі лижі, глобус, велосипеди, іржава карусель – це все експонати імпровізованої виставки. Вхід у музей просто неба безкоштовний. Експонати можна чіпати руками та фотографувати. Зрештою, не заборонено й самому поповнити колекцію. Таким чином, десятки старих забавок перетворили львівське подвір’я на туристичний пункт міста.

Зібрав цю незвичайну колекцію мешканець будинку Василь Глушковський для своїх онуків. Він поставив гойдалку, зробив пісочницю, змайстрував фонтан та прикрасив подвір’я іграшками, які приніс з дому, від родичів та друзів. Так звичайний двір перетворився на музей. У старих сервантах та на поличках розмістили забавки, неподалік стоять вазони з квітами, на стінах висять картини.

Адреса: Князя Лева, 3

4. Двір-музей СРСР

Цікаві львівські дворики
Фото: Навколо Світу

Мешканці будинку за адресою вул. князя Лева, 2 прикрасили територію перед своїми вікнами радянською та українською символікою, портретами та погруддями комуністичних вождів, тодішніми плакатами та картинами. Вони вже не пам’ятають, хто першим почав приносити сюди надбання давнини, але зараз двір нагадує ретро-галерею. У дворику можна побачити бюсти Леніна, старі меблі, вивішені репродукції популярних в радянський час картин і тематичні плакати, а поряд з тим, портрети Шевченка, текст українського гімну та ін. Колекцію постійно поповнюють як жителі будинку, так і туристи, які приходять подивитись на цікавинку.

Адреса: Князя Лева, 2

5. Копальня кави

Цікаві львівські дворики
Фото: Yevgeniy

Кам’яниця за адресою пл. Ринок, 10 відома тим, що 30 червня 1941 з балкона цього будинку Ярослав Стецько проголосив «Акт відновлення Української державності».

Дворик будинку став одним із приміщень кав’ярні-крамнички «Копальня кави». Прозора стеля дає відчуття перебування просто неба, але у дворику завжди тепло. Тут можна випити кави у різноманітних рецептурних інтерпретаціях, а також послухати виступи музикантів, які відбуваються майже щовечора. Також, у дворику проходять літературні читання, презентації та інші мистецькі заходи.

В «Копальні» стверджують, що каву, як корисну копалину на кшталт вугілля, видобувають з-під землі. Місце видобутку доступне для огляду, там же можна скуштувати напій, приготовлений за різними авторськими рецептурами.

Адреса: пл. Ринок, 10

6. Дворик по вул. Коперника, 30

Цікаві львівські дворики
Фото: tvoemisto.tv

Внутрішній дворик за адресою Коперника, 30 допомогли відремонтувати німці. Тепер у дворику на замість асфальту та парковки прокладена різнокольорова бруківка, весною планують висадити квіти в клумби, поставити лавки та обладнати дитячу зону. Німецьке товариство GIZ профінансувало 90% робіт, а мешканці будинку решту.

Загалом, благоустрій дворика коштував майже 300 тис. грн. На черзі відновлення наступних будинків та дворів львів’ян. Вже був оголошений наступний конкурс на проекти по облаштуванню внутрішніх дворів.

Адреса: вул. Коперника, 30

7. Подвір’я міської Ратуші

Цікаві львівські дворики
Фото: lviv-tourist.info

В робочі дні у цьому дворику можна зустріти працівників мерії, які вийшли викурити сигарету, випити кави або подихати свіжим повітрям з робочих кабінетів. А у святкові дні подвір’я перетворюється на театральні підмостки. Тут проходять вистави, музичні фестивалі, покази мод та ін.

Міська Ратуша – окраса площі Ринок, будівля є найвищою в Україні і з вежею складає 65 м. Впродовж усього часу свого існування тут розміщалась центральна міська влада, так, як і сьогодні.

Першу згадку про існування у Львові ратуші в 1381 р. можна знайти в хроніці Зиморовича. Вежа, яка зараз височіє над площею Ринок, є вже четвертою за рахунком. Вона постала у 1835 році. Згодом на ній встановили годинник з боєм виробництва віденської фабрики Штільє. Служить він досі, майже 180 років.

Адреса: пл. Ринок, 1

Джерело:  lviv1256.com.

Syla.news

Коментувати

769 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up