Сергій Міхновський представив у Львові своє «Придумане місто»

Сергій Міхновський представив у Львові своє «Придумане місто»

Відомий митець, заступник головного художника Львівського палацу мистецтв Сергій Міхновський відкрив свою чергову персональну виставку. На ній він, архітектор за освітою, представив одну зі своїх улюблених тем, а саме естетику міст, які «хоча майже повністю вигадані, все ж містять у собі зображення будівель різних місту яких побував художник і які його надихнули».

Про це йдеться у прес-релізі виставки, яка відкрилась вчора у галереї «Зелена канапа». Повідомляє zik.ua.

«Всі хто знайомий з творчістю Сергія та ходять на його виставки помічають, що він дуже ґрунтовно продумує концепцію. Тему, яку він розробляє, він розширює і вглиб і вшир, завжди додає якоїсь родзинки. Цього разу це є побутові речі, які стали доповненням до представленого придуманого золотого міста. Відчувається, що виставка довершена і повноцінна», – розповіла під час презентації куратор виставки Олеся Домарадзька.

Виставка присвячена міській архітектурі та побуту.

«Міста Сергія Міхновського, хоча майже повністю вигадані, все ж містять у собі зображення будівель різних місту яких побував художник і які його надихнули. Польські, італійські, німецькі, данські, угорські міста та звичайно ж українські: Свірж, Жовква і рідний Львів», – повідомляється у анотації до виставки.

Читати також:  У Львові покажуть виставку про Майдан

Ця тема є дуже близькою для художника, адже він корінний мешканець міста – міщанин за своєю суттю, ще й фаховий архітектор.

«Цю виставку Сергій присвятив містам. Це зібраний образ невеличкого провінційного затишного міста, трішки ностальгічного, міста, яке надихає і дійсно може називатися золотим. Тут все по Фрейду. Сергій міська людина, архітектор за освітою і ця виставка проявила його суть, те, що живе всередині нього давно – це любов до архітектурного середовища, до старих будинків, до урбаністичної спадщини», – розкрила походження тематики куратор виставки.

Її гіпотезу підтвердив і сам автор, який вже давно відійшов від роботи з архітектурою, але вона дуже часто проявляється у його творчості.

«Ця виставка, як ностальгія до моєї першої професії. Я, як художник, тут дозволив не спроектувати, а намалювати місто, якого не існує. В природі їх не знайдеш, не сфотографуєш. Вони реальні лише у моїй фантазії і на моїх картинах», – підсумовує митець.

Читати також:  "Натхнення - це бажання щось зробити", - львівський художник Андрій Саган

Довідка:

Сергій Міхновський – львів’янин, випускник архітектурного факультету Львівської Політехніки. Займається малярством, графікою, інсталяціями. Міхновський є членом Національної спілки художників України, членом спілки «Клуб українських митців» (КУМ), членом міжнародної асоціації художників США (IWA, USA).

Починаючи із 1987 року бере участь в різноманітних мистецьких виставках в таких містах, як Львів, Київ, С.-Петербург, Таллін, Варшава, Краків, Манчестер, Белград, Кассель, Мілан, Піза, Калгарі, Едмонтон, Сіетл, Атланта, Сарагоса, Барселона, Сан Пауло, Буенос Айрес, Осака, Токіо та ін. З 1990 року відбулося 18 персональних виставок в Україні і за кордоном.

Він був серед тих митців, які були першими з України представлені на аукціоні «Сотбіс» 2007 року в Штудгарді.

Його твори знаходяться в музейних та приватних колекціях більше, ніж 20 країн світу, серед інших в колекції «клану» Кенеді. В галереї «Зелена канапа» відбулося вже дві його персональні виставки: «Карею 50 квадратів» 2011 року (до 50-річчя автора) та «Пан Трюфель» 2014 року.

Syla.news

Коментувати

266 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up