У неділю, 30 квітня, у всіх храмах Української Православної Церкви Київського Патріархату звершуватимуть заупокійні молитви за упокій жертв депортації етнічного українського населення з прикордонних районів, здійснене під час операції «Вісла».
Про це повідомляє “Духовна Велич Львова“.
Під час богослужіння читатимуть молитву: «Ще молимось за спокій душ спочилих рабів Божих, у вигнанні з рідних земель постраждалих і від гонінь загиблих, і за відпущення їм всякої провини вільної і невільної».
«Така ініціатива реалізується за благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, тому що ми розділяємо біль всіх українців. На жаль, українці дуже мало знають про цю трагічну подію в історії нашої держави. Хочеться, щоб ця трагедія із регіональної пам’яті перетворилась на всенародну. Відзначення цієї дати є важливим, адже ми є носіями пам’яті свого народу. Тому ця пам’ять для нас важлива, бо ми не повинні забувати, що ми – українці, і наші прадіди зазнали жорстоких поневірянь. Ця трагічна подія – останній гіркий акорд в українсько-польських стосунках. Ми не хочемо, щоб це знову повторювалось, і віримо, що нікому не вдасться знову зіштовхнути наші два добросусідські народи», – зазначив Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк).