Блог Віталія Ковтуна. "Економіка дуже чутлива..."

Блог Віталія Ковтуна. “Економіка дуже чутлива…”

Економіка дуже чутлива – вона чутливіша від будь-чого, що нас оточує. Економіка держави – це прямий інтерес персонально кожної людини. Ми кожен ранок встаємо і думаємо про те, як звести кінці з кінцями?! Тому, в економічних зв’язках та відносинах люди керуються відчуттями безпеки та довіри. Важливо, щоб ніхто не обманув і була можливість ефективно використати свої ресурси.
Тому, ефективна, розвинута економіка можлива тільки там, де поле довіри є достатнім для економічних відносин. Якщо нема довіри, то потрібно думати навіть не про те, як накопичувати ресурси, а про те, як сформувати цю довіру.
Чому так? Тому що все надто взаємопов’язано. Якщо ми не довіряємо банкам, то не вкладатимемо в них свої ресурси, якщо банки не мають ресурсів, то, відповідно, економіка не має звідки живитися. Якщо ми не довіряємо якомусь магазину, то не купуватимемо в ньому товари. Тому, створення економічних відносин, будівництво бізнесу неможливе без довіри. Саме довіра – це ключ до ефективних економічних процесів.
Нині маємо велику кризу довіри: довіри до всіх інституцій влади, кризу довіри всередині цих інституцій, в політикумі, а також між громадянами.
Люди не довіряють владі, партіям, правоохоронній системі… Проте, якщо ми не довіряємо нікому, то, очевидно, не зможемо бути заможними, адже процес зросту благополуччя не відбуватиметься. Ми не зможемо убезпечити себе від ризиків, і жодні юридичні договори не допоможуть.
Економічні зв’язки і поле довіри в середовищі відіграють ключове значення. Довіра або є, або її немає. А без неї нікуди…

Віталій Ковтун для Syla.news

479 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up