Експозиції музеїв Львова представлять у Пекіні

Експозиції музеїв Львова представлять у Пекіні

У львівському Палаці Потоцьких голова Львівської облдержадмінстрації Олег Синютка зустрівся з Генеральним директором імператорського палацу-музею Гугун у Пекіні (Китай) Шань Цзісяном.  Відтак сторони обговорили потенційну співпрацю у сфері культури та збереження історичних пам’яток.

Як інформує “Музейний простір“, участь у обговоренні також взяла заступниця голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Христина Береговська, директор Львівської галереї мистецтв Тарас Возняк та директори департаментів палацу-музею Гугун у Пекіні.

«Львів з Китаєм ще з часів Середньовіччя поєднує ім’я видатного  мандрівника, вченого, сінолога та популяризатора Китаю у Європі, уродженця міста Львова Міхала Боїма – автора численних наукових праць з флори, фауни та географії Китаю», –  зазначив на зустрічі Олег Синютка. Натомість Христина Береговська зауважила: «Музейні колекції Львівщини, які нараховують 1,5 млн. одиниць зберігання, повинні реставрувати лише висококваліфіковані фахівці. Тому ми зацікавленні у обміні досвідом між найдавнішою кафедрою реставрації творів мистецтва Львівської національної академії мистецтв та одного із найпотужніших інститутів реставрації у Китаї».

Читати також:  Львів'ян запрошують на благодійний аукціон «Життя в дружніх долонях»

Відтак сторони домовились,  що у межах майбутнього співробітництва до Львова привезуть експонати із найбільшого палацового комплексу китайських імператорів Гугун. Зі свого боку львівські музеї експонуватимуть історичні пам’ятки у стінах палацу-музею у Пекіні. Також домовились про обмін досвідом у напрямі реставрації культурних пам’яток (організації лекцій, семінарів, конференцій тощо), можливість створення у Львові спільної реставраційної лабораторії та здійснення реставраційних робіт творів мистецтва на Львівщині. Окрім того, сторони обговорили можливість створення на базі Львівського історичного музею першої в Україні міні-лабораторії з оцифрування творів мистецтва, де фотографуватимуть, скануватимуть, описуватимуть твори мистецтва, а згодом  заноситимуть їх у спеціальний каталог.

Читати також:  Кабани влаштували ДТП на Львівщині (ФОТО 18+)

Опісля делегація Імператорського палацу-музею Гугун оглянула зали Палацу Потоцьких – одного із об’єктів історичної спадщини ЮНЕСКО.

Syla.news

364 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up