Житель Львівщини, який допоміг створити перший у світі ПК

Житель Львівщини, який допоміг створити перший у світі ПК

17 квітня 1931 року народився винахідник і розробник магнітних носіїв Любомир Романків.

1962 року українець працював у всесвітньо відомій компанії IBM. Першим у світі розробив магнітні головки, на які можна було записувати інформацію. Над цим завданням ламали голову ще 9 інших компаній, але лише виходець з України мав суттєву перевагу – він один розбирався в хімічній інженерії, електрохімії та металургії одночасно.

Про це у Фейсбук написав нардеп Гліб Загорій.

Спочатку ці головки були завбільшки з квасолю. І команда Романківа працювала, доки їх розмір зменшився до товщини однієї волосинки. Це винахід зробив переворот у комп’ютерній індустрії і допоміг здешевити зберігання цифрових даних.

Першим користувачем технології був Стів Возняк. Він придбав маленький жорсткий диск, який IBM випустила на ринок. У результаті вони зі Стівом Джобсом отримали можливість зробити свій перший ПК – Apple-1.

Любомир Романків – автор і співавтор понад 65 патентів. Народився на Львівщині у Жовкві. У березні 2012 року Романків ввели до Зали національної слави США. Є одним з десяти винахідників (разом зі Стівом Джобсом), удостоєних такої честі.

Любомир є активним діячем “Пласту”. Нині – начальний пластун (головний пластун у світі), всебічно сприяє розбудові “Пласту” в Україні. Член президії Світового конгресу вільних українців.

Романків понад 70 років живе за кордоном, має канадське громадянство, але Україну називає найважливішою для себе країною. Як зізнається дослідник, щоночі він читає українську пресу. Якщо новини погані, довго не може заснути.

27 вересня 2013 року Любомир Романків став почесним громадянином рідної Жовкви.

Syla.news

324 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up