У чорнобильській зоні відчуження відкрили заповідник

У чорнобильській зоні відчуження відкрили заповідник

У межах 30-кілометрової Чорнобильської зони відчуження відкрили біосферний заповідник.

Створення заповідника передбачене указом президента від 2016 року, однак він почав роботу з 31 березня поточного року, повідомляє “Радіо “Свобода”.

“Державний бюджет 2017 року передбачає кошти для заповідника в 5 мільйонів гривень. Директором об’єкта став Тарас Мельничук”, – заявив голова Державного агентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Читати також:  Нове життя Чорнобиля: Порошенко підписав указ про відродження зони відчуження

Заповідник охопить територію зони відчуження, за винятком 10-кілометрової охоронної зони ЧАЕС. Мета його створення – збереження природи і проведення наукових досліджень.

Відвідування поки що обмежать. За 2016-й кількість відвідувачів, яких привозять до зони турфірми, які співпрацюють з агентством, подвоїлася і сягнула 32 тис. чоловік.

Чорнобильський біосферний заповідник уклав договір на дослідження флори і фауни з японськими науковцями, що вивчають вплив аварії на АЕС “Фукусіма”.

Читати також:  В Україні відзначають 33-тю річницю Чорнобильської катастрофи

Syla.news

450 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up