Мешканці Львівщини отримуватимуть безкоштовні ліки

У середу, 5 квітня, на Львівщині стартував пілотний проект Кабміну «Доступні ліки», у рамках якого мешканці зможуть отримати безкоштовні ліки у аптеках. Про це на брифінгу розповіла в.о. начальника департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак.

За її словами, отримати безкоштовні ліки зможуть мешканці, які хворіють на серцево-судинні захворювання (16 найменувань медикаментів), бронхіальну астму(беклометазон, будесоніт, сальбутамол) та діабет ІІ типу (метформін, гліклазид). Для цього мешканцям потрібно звернутись до лікаря, який випише рецепт, за яким пацієнт зможе отримати медикаменти у аптеці.

«Ця система працюватиме за переліком міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, тобто наші лікарі не можуть виписувати фірмові назви медикаментів», – каже Ірина Микичак.

Читати також:  На Львівщині планують збудувати три сміттєпереробних заводи

У реєстрі ліків, які даватимуть мешканцям безкоштовно або із знижкою, є 157 позицій. До прикладу, у цьому реєстрі є 31 позиція медикаментів з міжнародною назвою алмодипін, торгова назва (яку ми зазвичай бачимо у аптеці) цього препарату відрізняється: аритміл, амідарон, аладин та інші. Коли лікар виписуватиме рецепт пацієнту він не може вказувати торгову назву алмодипіну, а лише його міжнародну назву. У аптеці пацієнт має уточнити у провізора, які саме найменування є доступними.

Мешканці Львівщини отримуватимуть безкоштовні ліки
Наклейка, яка буде розміщена на аптеках, що беруть участь в проекті

За словами Ірини Микичак, до програми уже долучились 152 аптеки Львівської області, понад 40 яких розташовано у Львові. Однак, наразі ЛОДА не оприлюднює повний список аптек, де можна отримати медикаменти безкоштовно або зі знижкою, оскільки частина аптек ще перебувають на стадії підписання договорів.

Читати також:  Програму "Доступні ліки" у 2018 поповнять 10 препаратами - МОЗ

Для відшкодування вартості медикаментів з держбюджету ЛОДА виділили 32,5 млн грн, які розподіляють по населених пунктах, відповідно до кількості мешканців, які мають такі захворювання. За словами Микичак, найбільше грошей отримає Львів – 9,5 млн грн, а нейменше Радехівський район – 272 тис. грн, Мостиський район – 490 тис., Трускавець – 277 тис.

Syla.news з посиланням на “Захід.нет”

286 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up