"Вареники вважались ритуальною стравою". Цікаві факти про вареники

“Вареники вважались ритуальною стравою”. Цікаві факти про вареники

В українській культурі вареники, нарівні з борщем, є найтиповішою в українській національній кухні і часто згадуються в українському фольклорі.

Про це інформує “gazeta.ua

Українці вважали, що вареники мають магічне значення. Їх обов’язково готували у день, коли в господарстві селянина телилася корова або ягнилася вівця. Це повинно було забезпечити тварині міцне здоров’я та плодючість. Дівчата ворожать на варениках на Андрія, вареники як обов’язкову страву жінки несуть породіллі після пологів.

Вважалося також, що процес замішування тіста, був символом процесу творення всесвіту, його структури, де саме жінка цей всесвіт творила, як мати та прародителька, символ продовження людського роду. Символом молодого Місяця та продовження роду є вареник на різдвяному столі. На Святвечір готують особливі пісні вареники, які у західних регіонах України називають “креплики” або “краплики”

Читати також:  Цікавий факт про президета Зімбабве, одностатеві шлюби та Барака Обаму

Під час жнив прадавні українці їли вареники як ритуальну страву. Вареник не випадково за формою нагадує місяць у пору його четвертої чверті — коли вирішувалася доля врожаю. Така їжа мала надати женцям “місячної” наснаги. Під час перепочинку виконувалися жниварські пісні.

Вареники традиційно ототожнюють з Місяцем, бо вони схожі на нього за формою і використовувалися нашими пращурами як жертовна їжа, присвячені богині води. Вареники з сиром приносили в жертву біля криниць із джерельною водою.

Читати також:  Цікавий факт про кока-колу, пепсі та хелоуін

“Аби Місяць сприяв добробуту людини, йому приносили жертву у вигляді вареників, або, як їх ще називають, варених пирогів, котрі за формою нагадують Місяць. Начинка вареників символізувала продовження роду. Вареники з пшоняною кашею сприймалися як символ майбутнього життя. Вареники з маком уособлювали множинність зоряного світу. Великою життєтворчою силою наділялися посічені в начинці яйця. Начинка з грибів сприяла чоловічій сназі, з риби — жіночій.”, — наголошував відомий український етнограф Валерій Войтович.

Syla.news

1540 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up