Концерти-лекції органної музики для усіх бажаючих

Концерти-лекції органної музики для усіх бажаючих

1 квітня о 14.00 год. стартує унікальний проект «Звуки Львова. Орган». Ця подія – виняткова можливість ближче ознайомитись з найбільшим органом в Україні, дізнатись невідому дотепер історію розвитку цього інструмента та органного мистецтва загалом, як він функціонує, про його будову, а також послухати наживо концерти органістки Олени Мацелюх, яка ілюструватиме теоретичну інформацію.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Молодіжний рух «Експеримент» та Будинок органної та камерної музики проведуть ознайомчий курс лекцій, що складатиметься зі вступної та трьох наступних лекцій, остання, у свою чергу, поділятиметься ще на три. Таким чином, організатори планують проводити по три концерти-лекції на місяць.

Читати також:  Мешканці Львова розповіли, що думають про легалізацію проституції в Україні

Богдан Котюк, лектор-музикознавець, розповідає, що історія органу у Львові має вже понад 600 років, проте україномовної літератури про інструмент майже немає, а у Львівській музичній академії орган не вивчають.

До Другої Світової війни у храмах Львова звучали 53 органи, було декілька фабрик з виготовлення органів і близько двох десятків органних майстрів. На сьогодні у місті залишилось лише 4 діючі органи.

«Ідея створення цього проекту з’явилась через те, що багато людей після концертів підходять і запитують, як функціонує орган, їх цікавить цей найширший за діапазоном звучання інструмент, який справляє сильний вплив своєю сакральністю і заворожує слухачів. Така властивість органу була зауважена дуже давно, тому його і почали використовувати у храмах», – розповідає Богдан Котюк.

Читати також:  На Янівському цвинтарі з'явились лампадки із польським прапором

Якщо цей проект виявиться корисним і люди ходитимуть на концерти-лекції, організатори продовжать такі курси щодо інших музичних інструментів.

«Наш проект унікальний ще й тим, що такі лекції українською мовою ще не відбувались. Завдяки нашому модератору Герману Гошкадору, усі лекції будуть фільмуватись, і згодом їх можна буде переглянути у мережі», – зазначила Олена Мацелюх.

На захід запрошують людей будь-якого віку, вхід вільний, але за попередньою реєстрацією в Інтернеті або за телефоном (066) 16 70 488.

Syla.news

463 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up