Про ситуацію в Україні та АТО

Я вважаю, що держави, як і люди, будучи рівноправними суб’єктами міжнародного права, несуть повну відовідальність за власну територіальну цілісність, суверенітет та національну ідентичність, дії свого уряду та народу, а також наслідки звершень своїх громадян. Це один з фундаментальних принципів національної гідності будь-якої країни. Якщо ж одна держава посягає на територіальну цілісність іншої, то вона втрачає гідність, порушуючи міжнародне право, одним з основних принципів якого є правова рівність.
Виходячи з цих простих та очевидних істин, я вважаю, що Російська Федерація, сформувавши, озброївши і забезпечуючи життєдіяльність незаконних збройних формувань, які складаються з громадян Росії, іноземців, місцевих колаборантів та найманців, несе повну міжнародно-правову і моральну відповідальність за їхню діяльність на території Донецької та Луганської областей, а також – Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Своїми діями вона надала народу України повне право на самозахист та на поновлення територіальної цілісності і суверенітету власної держави.
Чергова ескалація кризи, спричиненої агресією Росії проти України, відбувається на тлі підтримки фінансово-промисловими групами торгово-економічних зв’язків з суб’єктами підприємницької діяльності, які перебувають на території окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). З огляду на те, що Українська держава досі не спромоглася відреагувати на цю дивну, в умовах ведення війни, ситуацію, на неї відреагували представники українського суспільства, люди, розпочавши блокаду окремих залізничних шляхів, що спричинило гостру дискусію в політикумі та експертному середовищі, та навіть призвело до залучення підрозділів Національної поліції.
На мою думку, така ситуація є неприйнятною для демократичної європейської держави, якою прагне стати Україна.
Враховуючи зазначене, я вимагаю від Президента України, РНБОУ, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України:
1) Посилити політико-дипломатичні зусилля, спрямовані на модернізацію або повну заміну Нормандського та Мінського форматів переговорів, з метою підготовки та проведення Мирної Конференції щодо всеохоплюючого врегулювання кризи, спричиненої агресією Російської Федерації проти України, руйнації нею існуючої системи міжнародного права і світового порядку. Водночас, як першочергове завдання, розширення українських та домогтися посилення міжнародних санкцій, зокрема секторальних, проти Російської Федерації задля унеможливлення нею фінансування війни проти України.
2) Запровадити воєнний стан в Донецькій та Луганській областях і визнати Російську Федерацію державою агресором. Адже антитерористична операція (АТО) є нічим іншим, як завуальованою війною, яка ведеться сформованими і озброєними Російською Федерацією незаконними збройними формуваннями проти України.
3) Розробити програму поступового згортання торгово-економічних зв’язків з Російською Федерацією та державами, які підтримують її агресивну політику щодо України.
4) Визнати так звані «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями і запровадити мораторій на будь-які контакти з їхніми представниками, окрім гуманітарних випадків. Домагатись визнання Росії державою що фінансує та підтримує міжнародний тероризм.

5) Ухвалити Закон про тимчасово окуповані Російською Федерацією території ОРДЛО, за життєзабезпечення якої, а також за соціальне забезпечення громадян України, які вимушено залишаються на ній, вона несе повну відповідальність згідно з Женевськими Конвенціями.

6) Встановити заборону на торговельно-економічні зв’язки з так званими «ДНР» та «ЛНР», адже в умовах війни «business as usual» з окупантом неприпустимий, окрім випадків необхідності підтримання безперебійного функціонування енергетичної системи України. В річний термін вимагати заміщення енергоносіїв з інших альтернативних джерел і місць до повернення контролю над окупованими територіями для забезпечення енергонезалежності. При цьому укладення та виконання відповідних господарських контрактів має відбуватися виключно за умови дотримання законодавства України, прозоро та під контролем громадськості.

7) Розробити державну програму підтримки та розвитку українських суб’єктів підприємницької діяльності, які постраждали від припинення торговельно-економічної діяльності на тимчасово окупованих територіях України, зокрема щодо сприяння у виході на ринки третіх країн, програм пільгового кредитування, тощо.

Віталій Ковтун

512 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up