“Катерина” Шевченка завітала до Львова

Картину Тараса Шевченка “Катерина” виставили у Львівській галереї мистецтв.

Про це повідомляє Львівська Національна Галерея Мистецтв ім. Бориса Возницького на своїй сторінці у Фейсбуці.

Сьогодні о 15.00 год у Львівській галереї мистецтв відбудеться відкриття виставки полотна Тараса Шевченка “Катерина”.

Зазначимо, полотно експонуватиметься у галереї мистецтв з 7 березня до 20 квітня цього року, а сама виставка присвячена 175 річниці написання цього полотна та поеми “Катерина” Тарасом Шевченком.

“Цією знаковою у Шевченківські дні виставкою ми продовжуємо традицію виставок однієї картини”, – йдеться у повідомленні.

Додамо, що про створення цієї картини Шевченко повідомляє в листі від 25 січня 1843 року до Г. С. Тарновського: “Я намалював Катерину в той час, як вона попрощалася з своїм москаликом і вертається в село, у царині під куренем дідусь сидить, ложечки собі струже і сумно дивиться на Катерину, а вона, сердешна, тіль не плаче…, а москаль дере собі, тільки курява ляга; собачка ще поганенька доганя його та нібито гавкає. По однім боці могила, на могилі вітряк, а там тільки степ мріє. Отака моя картина”.

Syla.news

425 огляди

Leave a reply

cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up