Чому пасажирам варто щоразу вимагати квиток від водія маршрутки

Нещодавно у Львові оштрафували водія маршрутного таксі № 20, яке належить комунальному АТП №1. Причиною стала його відмова видати пасажиру квиток. З ділка стягнули 85 гривень штрафу та 320 гривень судових зборів. Загалом, спробувавши заробити зайвих чотири гривні, водій втратив 405, пише газета “Експрес”.

Згідно із Законом України “Про автомобільний транспорт”, кожен пасажир маршрутного таксі зобов’язаний мати при собі квиток на право проїзду. Доволі часто навіть у салонах маршруток висять оголошення про штраф за безквитковий проїзд. Проте, коли ви востаннє бачили, як виглядає такий квиток?   Хтось скаже: “Та й що? Нащо мені той квиток?” А знаєте, він таки потрібен. У разі, якщо маршрутка потрапить у ДТП й пасажир зазнає травм, то витрати на його лікування та реабілітацію має сплачувати винуватець ДТП. Та от довести, що постраждали внаслідок аварії, можна лише пред’явивши квиток на проїзд. Інакше — це вже не потерпілий, а пасажир, який їхав “зайцем”. До речі, на квитку, окрім вартості, вказано його порядковий номер та підприємство, яке здійснює перевезення. По порядковому номеру і назві АТП можна визначити, на якому маршруті пасажир зазнав травм.   Фірма-перевізник також зацікавлена в тому, аби кожен пасажир отримав на руки квиток. Адже таким чином ведеться облік зароблених підприємством грошей. Коли ж ваш квиток залишається у водія, він сам вирішує — забрати ваші гроші собі, чи таки віддати роботодавцеві. А від цього рішення, до слова, залежить й ціна за проїзд. Адже кожне підвищення вартості поїздки на “маршрутці” перевізник пояснює браком грошей та збитковістю підприємства. То, може, таи пора повернутися до видачі квитків?   …О 9:35 стою на зупинці вул. Скорини. Під’їжджає маршрутне таксі 3А, яке належить тому ж комунальному підприємству. Простягаю водієві п’ять гривень, отримую решту. Перепитую: “А ви хіба не видаєте пасажирам квитки?”   Здивовано на мене подивився не лише водій, але й численні пасажири автобуса. Після погляду з-під лоба отримую від водія відповідь: “Та чого ж не видаємо? Зараз дам”. Маршрутка рушає, а водій, разів з надцять покинувши кермо, врешті обома руками розгортає сакральний згорток й відриває мені квиток.   Змінюю напрямок руху. Сідаю на маршрутне таксі № 9. Власник — той самий. Тут квитки лежать вже ближче до водія — на “торпеді”, але туго затягнуті гумкою в якихось паперах. Звісно, шофер нерадий моєму проханню, бо доводиться відриватися від керма…   Цікаво, а яким чином можна вплинути на водія, який відмовляється видати квиток?   “Пасажир, який вважає, що його право було порушено, має зафіксувати такий факт. Найкраще ще й наявністю свідків, — каже Світлана Добровольська, речник обласного управління поліції. — Також варто дізнатися номерні знаки, маршрут автобуса, прізвище водія, перевізника. А тоді звертатися зі скаргою або до керівництва АТП, або до управління транспорту”.

Syla.news

325 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up