Раніше було краще

“Раніше було краще”. Часто чуєте таку фразу? Особисто я – доволі часто. Нещодавно ще почув, що хлопець, який не служив у армії – або наркоман, або злодій. “Просвітила” жіночка в трамваї.

Отже: використовуючи цю фразу (про “Раніше”), наші співвітчизники часто мають на увазі СРСР. У приклади приводяться ціни на ковбасу, горілку і, в принципі, саме ціни стають першим аргументом. Люди забувають про талони, черги, дефіцит, брак адекватної моди… Просто, раніше було краще…

Також, аргументом стають фрази “бензину було достатньо, нам в колгоспі видавали, а я потім виливав у землю, бо завтра знов дадуть…”. Так, індустріалізація йшла повним ходом, але пригадайте, хто з ваших сусідів чи родичів мав авто? Хоч якесь. “Побєду”, “Чайку”, “Волгу”?. Гурт ДДТ у пісні “Мажори” згадує “Волгу” як елемент розкоші. Неякісне, незручне авто, яке “їсть”, як танк.

СРСР завжди був “впєрєді планєти всєй”, а люди їли неякісні продукти і носили нікудишній одяг.

Додайте до цього ще “книжки” з грошима, які втратило ціле покоління і розруху, яку отримала незалежна Україна, черги на автомобілі та квартири зі спільними кухнями…

Тут можна ще доволі довго говорити про тези, проте мені здається, я знаю правильну відповідь на це питання…

Раніше люди, які жили за часів СРСР, були молодими. Цей банальний людський фактор зіграв, мабуть, ключову роль. Люди, які народились у 50-х, 60-х та 70-х свою молодість зустріли за часів СРСР. Вони тоді жили, були молодими, кров гаряча, радикуліт не тривожив… Вони лазили у вікна до коханих дівчат і не задумувались, що буде завтра. Вони були молодими! Вона не звертали увагу на Холодну війну та США. Вони не зважали на жахливі умови побуту, вищезгаданий дефіцит і т. д. Вони варили перші джинси “Левіс” і мали неперевершений вигляд у них (як мінімум, їм так здавалось).

Турецькі светри, лосіни найдикіших кольорів (це вже трішки пізніше) робили людей щасливими! І це, звісно, логічно! Не може людина ціле життя прожити в депресії. Якщо вона не Кант чи Кафка)) Репресії, “цензура”, терор, “перекотиполе” на прилавках магазинів іде на другий план, коли ти молодий, сильний та здоровий.

Я вважаю,що у більшості випадків (не 100%, звичайно) оця вся ностальгія зводиться до людського бажання бути вічно молодим. Колись не було краще, було по-іншому.

П. С. Фраза “ми такі не були” породжена тим, що сучасна молодь має більше можливостей. Мій тато шукав людей, які за гроші або могорич дадуть йому послухати Джимі Хендрікса на платівці. Я в неті за 30 хв скачав повну дискографію.

П. П. С. Цікаво, як би ностальгували наші предки, якби “Вудсток” з усіма його бонусами відбувся десь у союзі, а ЛСД вважали ліками від головного болю))))

П. П. П. С. Інколи і мені здається, що колись було краще. Музика, кіно, театр (мистецтво загалом), менталітет людей, контркультура і т.д. Мабуть, я теж старий)) Але не плутайте ностальгію з політичними режимами. Не плутайте власну молодість із репресіями. Не кажіть, що “Раніше було краще”, бо вас просто не боліли суглоби…

 

82 огляди

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.